W dniu 21 czerwca 2026 w godzinach 8:30 - 12:20 na jeziorze Dłużec w Baniach po raz 25 rozegrano spławikowe zawody wędkarskie parami z łódek „ LATO 2026 Z RYBKĄ” o puchar Wójta Gminy Banie.
W zawodach wzięło udział 44 wędkarzy. W zawodach wzięli udział wędkarze z gminy. Banie, Gryfina, Szczecina, Chojny, Pyrzyc. Impreza ta cieszy się dużą popularnością wśród wędkarzy i to nie tylko z Naszej gminy.
Głównym sponsorem imprezy była Gmina Banie oraz Koło PZW nr 1 Banie a także przedsiębiorstwo handlowo – usługowe pani Agnieszki Gryglewskiej z Bań oraz firma Aligator ze Szczecina zajmująca się produkcją łodzi z tworzyw sztucznych i osprzętu do łodzi. Za 1 miejsce wręczane były okazałe puchary za miejsca 2-3 statuetki a miejsca 4-6 nagrodzono upominkami z logo gminy Banie. Na zakończenie imprezy był wspólny posiłek oraz nagrody dla wszystkich uczestników zawodów, które z uwagi na warunki pogodowe wręczano w budynku OSP Banie .
Najlepszymi okazali się:
1. Wasiak Zbigniew, Wasiak Daniel złowili 12,67 kg ryb
2. Białek Justyna, Białek Sebastian złowili 12,20 kg ryb
3. Krzyważnia Andrzej, Świeboda Arkadiusz złowili 9,79 ryb
4. Grabarczyk Tadeusz, Momot Sylwester złowili 8,44 kg ryb
5. Perełka Wiesław, Piotrowski Szymon złowili 7,57 kg ryb
6. Maciaszek Alan, Pabich Adam Zbigniew złowili 7,54 kg ryb.
Za udział w zawodach i sportową rywalizację organizator dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów. Zgodnie z zapewnieniem Wójta, do zobaczenia za rok.
Sędzia główny zawodów: Sylwester Momot.